شاید باورتان نشود ولی وظیفه اصلی ضد یخ خاصیت ضد خورندگی است

خاصیت ضد خورندگی ضد یخ

تعریفی که در ذهن همه ما از وظیفه و عملکرد اصلی ضد یخ شکل میگیرد، محافظت از سیستم خنک کننده و موتور در مقابل سرمای شدید و دمای زیر صفر است، یعنی همه ما تنها زمانی اقدام به خرید و استفاده از ضد یخ میکنیم که کمی هوا سرد شده باشد و بخواهیم از خودرو خود در مقابل سرما حفاظت نماییم و با تمام شدن فصل سرد این دغدغه تا سال دیگر و شرایط یکسان خود به خود از بین میرود.

شاید تعجب آور باشد که مهمترین دلیل استفاده از ضد یخ در رادیاتور خودرو خاصیت ضد یخ بودن آن نیست! بلکه خاصیت ضد خورندگی و از بین بردن اثرات و خاصیت اکسید شدن آهن توسط آب می باشد. یعنی از ضد یخ استفاده میکنیم تا مانع خورندگی و پوسیده نمودن موتور در مقابل آب شویم.

تفاوت ضد یخ های روغنی و اسیدی

پس به راحتی میتوان نتیجه گرفت که خاصیت ضد خورندگی ضد یخ بسیار مهم تر از خاصیت های دیگر آنها، مانند مقاومت در برابر سرمای شدید و یا خاصیت ضد جوش این مواد می باشد. 

مهم: توجه داشته باشید که عملکرد مناسب و دقیق خاصیت ضد خورندگی ضد یخ ها وابسته به کیفیت ضد یخ و استاندارد های آن دارد، این به این معناست که ممکن است بسیاری از ضد یخ ها وظیفه ضد خورندگی را به خوبی و به صورت کامل انجام ندهند و اگر این وظیفه مهم را به خوبی انجام ندهند می توانند صدمات جبران ناپذیری به سیستم خنک کننده و یا پیشرانه خودرو (موتور ماشین) وارد نمایند. و این یعنی میلیون ها تومان هزینه تعویض و تعمیر مهمترین و پر هزینه ترین قسمت خودرو یعنی موتور خودرو…

همه چیز درباره نقش ضد یخ در طول عمر موتور

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

مطالب مرتبط

برای اخذ نمایندگی و اطلاع از نزدیک ترین نمایندگی فروش محصولات

با ما در ارتباط باشید