مقایسه انواع ضد یخ های پایه روغنی و پایه الکلی

تفاوت ضد یخ های پایه الکلی با ضد یخ های پایه روغنی

ضد یخ ها به صورت کلی در بازار به دو شکل موجود می باشند، ضد یخ پایه روغنی و ضد یخ های پایه الکلی که در این مطلب تفاوت ها و ویژگی های فنی این دو نوع ضد یخ مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

انواع ضد یخ

   – ضد یخ هایی ساخته شده از مواد معدنی که به آنها ضد یخ پایه روغنی نیز گفته می شود که در حال حاضر مرسوم ترین نوع ضد یخ ها هم به حساب می آیند، در تهیه ضد یخ های توسکا نیز به دلیل کیفیت بیشتر ضد یخ های روغنی، از مواد معدنی جهت تولید ضد یخ استفاده می شود 
   – ضد یخ هایی متشکل از مواد آلی که به این نوع، ضد یخ های الکلی نیز گفته می شود.

مقایسه ضد یخ های پایه روغنی و پایه الکلی

ضد یخ ها نیز مانند تمامی ترکیبات شیمیایی از عناصر و ترکیبات مختلف و حساسی تشکیل شده اند که استانداردها و ترکیبات آنها همواره در حال تغییر و پیشرفت هستند. به عنوان تنها مزیت ضد یخ های الکلی می توان به طول عمر بیشتر این نوع ضد یخ اشاره نمود، این در حالی است که ضد یخ های روغنی علی رغم عمر کمتر دارای ویژگی های متعددی هستند که در ضد یخ ها الکلی موجود نمی باشد. در ذیل به تعدادی از این ویژگی های می پردازیم.

نسبت صحیح ترکیب ضد یخ با آب در رادیاتور

برتری و نقاط قوت ضد یخ های روغنی

– استفاده کنندگان از ضد یخ های الکلی باید مراقب باشند که هرگز ضد یخ جدید رو نباید به ضد یخ قبلی اضافه کنند، چون مجبور به تخلیه و شستشوی کامل داخل رادیاتور خواهند شد به این دلیل که ضد یخ های الکلی نباید با یکدیگر تلفیق شوند.

– در صورتی که ضد یخ های الکلی رو بیش از حد مجاز و توصیه شده توسط خودرو ساز استفاده کنید باعث خوردگی و از بین رفتن بدنه موتور و سیستم خنک کننده خودرو می شن در صورتی که این مشکل در مورد ضد یخ های روغنی به شدت ضد یخ های الکلی وجود نداره.

البته باید توجه داشته باشید که حتی ضد یخ های پایه روغنی کارخانه جات مختلف نیز نسبت به یکدیگر فرق داشته و از کیفیت های مختلفی بهره مند هستند، لازم به ذکر نیست که تنها ضد یخ هایی می توانند، استاندارد GS1 اتحادیه اروپا را اخذ نمایند که محصول نهایی از همه جهت برای جدیدترین موتورها و سیستم های خنک کننده کارآمد باشد.

توصیه ما این است که حتی اگر به هر دلیل تمایلی به استفاده از ضد یخ های توسکا ندارید، حتما از ضد یخ هایی استفاده کنید که دارای معتبرترین استاندارد جهان یعنی GS1 باشند.

ضد یخ توسکا همون همیشگی

این مطلب را به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

برای اخذ نمایندگی و اطلاع از نزدیک ترین نمایندگی فروش محصولات

با ما در ارتباط باشید