مصاحبه با سید حسین قدمگاهی و بررسی همه جانبه ضد یخ

سید حسین قدمگاهی

متن مصاحبه خبرگزاری ایسنا رو با سید حسین قدمگاهی مدیر فروش ضد یخ توسکا، که در مورد خاصیت ضد خورندگی  و خصوصیات و ویژگی های دیگر ضد یخ می باشد. این متن بسیار مفید بوده و مسائل مختلفی در مورد ضد یخ بررسی می گردد که دانستن این نکات شاید برای خیلی از ما جالب و خواندنی باشد:

وظیفه اصلی ضد یخ در موتور خودرو، جلوگیری از خوردگی در موتور است. مهم‌ترین ویژگی یک ضد یخ خوب، قابلیت ضد خورندگی آن است که در حال حاضر کمتر برند تولید کننده‌ای در کشور این قابلیت را دارد. اولویت بعدی که در استفاده از ضد یخ دنبال می‌شود، جلوگیری این ماده از یخ‌ زدگی پیشرانه در فصول سرد و جوش آوردن آن در فصول گرم است.

به گزارش سرویس بازار ایسنا، سید حسین قدمگاهی، کارشناس صنعت روانکارها و روغن‌های موتور عنوان کرد: فرهنگ استفاده از ضد جوش هنوز آن‌طور که باید میان مالکان خودرو جا نیافتاده است. این در حالی است که ضد یخ و ضد جوش دو ماده جدا از هم نیستند و نمی‌توان گفت باید تنها در فصول سرد سراغ ضد یخ برویم. ضدیخ‌ ها در انواع پایه‌ معدنی یا به اصطلاح بازاری پایه اسیدی و پایه‌آلی یا به اصطلاح پایه روغنی تولید می‌شوند. طبق اصول جهانی، ضد یخ‌های پایه معدنی یک سال و پایه‌آلی‌ها ۳ سال در موتور خودرو دوام می‌آورند.

وی ادامه داد: فراموش نکنید که شرایط ساخت خودروهای داخلی با استانداردهای جهانی متفاوت است و کارشناسان این حوزه توصیه می‌کنند سالی دو بار با توجه به رادیاتور خودرو ضدیخ آن را عوض کنید. زمان مناسب برای اضافه کردن ضدجوش به رادیاتور خودرو، فروردین‌ماه همزمان با آغاز فصل گرما و بهترین زمان برای اضافه کردن ضدیخ، مهر ماه هم‌زمان با آغاز فصل سرماست.

این مقاله را حتما بخوانید: نقش ضد یخ در افزایش عمر موتور

سید حسین قدمگاهی با توجه به عرضه ضد یخ‌­های غیراستاندارد گفت: اگر به‌عنوان یک مصرف‌کننده و خریدار ضد یخ به بازار مراجعه کنید، با توجه به تقلب گسترده در این حوزه و عرضه ضد یخ‌ها و روانکارهای غیراستاندارد، به راحتی نمی‌توان به برندها اعتماد کرد و برای اعتماد به یک برند دچار سردرگمی می‌شوید. اما یک استاندارد خاص جهانی در همین رابطه تعیین شده که تحت عنوان تاییدییه1 GSاروپا شناخته می‌شود. نحوه فعالیت سازمان مربوطه به این شکل است که محصول مورد نظر را در کشوری که در آن تولید می‌شود بررسی کرده و به آن امتیاز می‌دهد.

وی افزود: به‌طور مثال یکی از شرکت‌هایی که موفق به کسب این استاندارد از این سازمان اروپایی شده، برند توسکا است. خریداران می‌توانند توسط  اپلیکیشن‌های مخصوص موبایلی هولوگرام درج شده روی بسته‌ بندی محصولات این شرکت را راستی آزمایی کنند. هم‌چنین ضد یخ‌ های ساخت این شرکت استاندارد ضد خورندگی را پاس کرده است.

این مقاله را حتما بخوانید: نسبت صحیح ضد یخ با آب

این کارشناس صنعت روانکارها و روغن‌های موتور اظهارکرد: یکی دیگر از مواردی که متاسفانه تولید کنندگان داخلی به‌عنوان حربه‌ای برای تقلب در ساخت ضدیخ از آن استفاده می‌کنند، اضافه کردن آب به پایه ضد یخ  یا همان مونو است. این اتفاق به بیان خودمانی همان «آب بستن برای به‌ وجود آمدن حجم بیشتر» معنی می‌دهد. اما در مورد محصول ذکر شده، آزمایش‌ها با دستگاه‌های مربوطه به خریداران این اطمینان را می‌دهد که ذره‌ای آب به پایه این ضدیخ اضافه نشده است.

سید حسین قدمگاهی با اشاره به مضرات عدم استفاده از ضد یخ گفت: از مضرات عدم استفاده از ضد یخ مناسب می‌توان به آسیب‌هایی از جمله ترکیدگی سرسیلندر موتور در فصول سرد اشاره کرد که می‌تواند هزینه چند میلیونی را روی دست مالک خودرو بگذارد. پس شما می‌توانید تنها با پرداخت چند هزار تومان هزینه بیشتر، پیشرانه خودرو را بیمه و از خسارت چند میلیونی جلوگیری کنید.

ضد یخ توسکا همون همیشگی


لینک مصاحبه سید حسین قدمگاهی در خبر گزاری ایسنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

مطالب مرتبط

برای اخذ نمایندگی و اطلاع از نزدیک ترین نمایندگی فروش محصولات

با ما در ارتباط باشید