آیا رنگ ضد یخ در کیفیت آن تاثیر دارد؟

رنگ ضد یخ

همانطور که می دانید کیفیت های مختلفی در تولید ضد یخ می بایست رعایت شود تا محصول نهایی از هر لحاظ استاندارد و قابل استفاده برای انواع خودرو و بدنه موتور خودرو باشد، همانطور که در مقالات قبلی نوشته شد کیفیت ضد خوردنگی ضد یخ در حال حاضر حتی مهمتر از دیگر کیفیات ضد یخ ها مورد نظر بوده و چه برای مصرف کننده و چه برای مراکز تایید استاندارد نیز کیفیت این خصیصه هدف می باشد. اما اگر بخواهیم بازگشتی به سوال اصلی این مطلب که آیا رنگ ضد یخ در کیفیت آن تاثیر دارد؟ داشته باشیم، در جوابی کاملا خلاصه باید گفت خیر، در مقاطع بسیار کوتاه رنگها نشان دهنده خاصیت ها و کیفیت ضد یخ ها به شمار آمدند اما از آنجا که رنگ ها به راحتی برای کارخانه های تولیدی قابل تعویض بودند، برای جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی به سرعت معیار رنگ از تعیین کیفیت حذف شد.

علت تنوع رنگ ضد یخ های مختلف

شاید این سوال پیش بیاید که چرا همچنان برندهای مختلف رنگ ضد یخ های مختلفی را مورد استفاده قرار میدهند. رنگ ضد یخ ها می توانندی شامل رنگ هایی از قبیل: طیف های مختلف آبی، طیف های مختلف سبز، حتی نارنجی و طلایی و غیره؟ باید در جواب این سوال گفت که این رنگها صرفا جنبه تزئینی و برند سازی را داشته و گاهی نیز رنگها در جهت اهداف و رنگ سازمانی شرکت های تولید کننده ضد یخ انتخاب می شوند.

البته در انتخاب رنگ ضد یخ نیز می توان هوشمند بود و آینده نگر، بنا به همین رعایت این هوشمندی و نشان دادن خاصیت قدرتمند ضد خورندگی ضد یخ های توسکا، ما در شرکت جبال شیمی ایرانیان سعی کردیم از رنگ سبز بسیار درخشان و شفاف برای ضد یخ توسکا استفاده کنیم تا هنگام آلوده شدن و ترکیب شدن با املاح فلزات بدنه موتور و سیستم خنک کننده خودرو به راحتی قابل تشخیص باشد تا در اسرع وقت و کمترین هزینه قابل پیشگیری و رفع مشکل باشد.

ضد یخ توسکا همون همیشگی

این مطلب را به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

برای اخذ نمایندگی و اطلاع از نزدیک ترین نمایندگی فروش محصولات

با ما در ارتباط باشید